"Futbolun 22 adamın topun peşinden koşması olduğunu düşünmenin, kemanın telden ve yaydan, Hamlet'in kağıt ve mürekkepten ibaret olduğunu söylemekten bir farkı yoktur." J. B. Priestley, The Good Companions, 1928

4 Ocak 2017 Çarşamba

St Nouli 4 Yaşar Ustalar 3.. Maç yazısı..


5 YIL ARADAN SONRA BLOGUM TEKRAR MERHABA

Takım maça gelmişti gelmesine ama sahaya çıkacak futbolcu sayısından 2 eksik formamız vardı. Kaptan Ali maça 2-0 geriye düşmemek için sahaya 9 kişi çıkıyor 10.dakika Faik geldiğinde takımda 1-2 kişi dışında herkes 11 kişi oynadığımızı sanıyordu. Meğerse maç boyu 10 kişi oynamışız haberimiz yoktu. 

Bir de üstüne dakika bir gol bir olunca cuk diye 2-0 yenik duruma düştük. Neyse ki Feto’nun akıldolu pasında Serkan topu önüne aldığında başkan Erdal’ın “abi gözünü seveyim gördüğün yerden vur aq” sözleri aklına gelip allah ne verdiyse vurması ile hem ilk golümüzü hem de St Nouli forması ile ilk resmi golünü atıyordu. Ne olduysa ondan sonra oldu zaten. Takımda herkes iki kişilik oynamaya başladı ve yine böyle bir pres sonucu kazanılan topta Serkan’ın arapasında Patrice skorbordta durumu 2-2’ye getiriyor ama aslında maçsonu yaşanılacak zaferin şarkısını yazmaya başlıyordu.

Kalede Serkan kusursuz bir performans sergiliyor asıl önemlisi eksik oyuncu zaafımızı oyunu müthiş başlatarak gideriyordu. İkinci yarı Neco’nun arapasında Serkan skoru 3-2 ye getirdi. Daha sonra maç 3-3 olsa da Taner’in son dakika son bir güçle yaptığı pres sonucu attığı gol ile takımın hanesine bir galibiyet yazılıyordu. 

Maçın asıl kahramanları golleri atanlar veya attıranlardan ziyade takımı kenardan ustalıkla yöneten kaptanlarımız Ali ve Halil idi. Onların coşkusu ile maçta oynayanların hemen hemen çoğu başta belirttiğim gibi eksik oynadığımızın farkında bile değildi. 

Ufak bir not da Patrice için. Maç parası verdiği anı fotolayarak güne bir anlam daha katmış olduk..

Şimdi heyecanla gelecek hafta Çarşamba MAÇIMIZI heyecanla beklemeye başladık.. 

Futbol nerdeyse orada olmaya devam edeceğiz.. 

maçın özetini linkten izleyebilirsiniz..


By sekobarbital

Hiç yorum yok: